poniedziałek, 31 października 2016

Cytatowy poniedziałek - odsłona 43 "Zakręty losu" Agnieszka Lingas-Łoniewska


"Wpatrywał się w nią tymi swoimi nieziemskimi oczami, a Kaśka poczuła, że nigdy nie ucieknie przed tym, co na nią czeka. Za jej zakrętem losu". 

"Ten akt miłości, jaki sobie nawzajem ofiarowali, gwałtowny i szalony, stanowił dziwną ucieczkę przed okrucieństwem świata, które ich ostatnio nader wyraźnie dotykało. Tak zapewniali się, że należą do siebie i nikt ani nic ich nie rozdzieli, jakby czuli, że jednak jest co, co może stanąć im na przeszkodzie do wspólnej przyszłości".  

"Najważniejsze, że jesteś przy mnie, to się dla mnie liczy, nic innego". 

"Niestety, życie nie jest takie proste, a los nie zawsze usłużnie spełnia marzenia ludzi, którzy chcą nim kierować. Los idzie swoją drogą i często wpada w ostry zakręt, lecąc długą drogą w dół...". 

"To kolejny zakręt losu, który pokonują razem, aby na zawsze już trwać we wzajemnej potrzebie bliskości i wzajemnym uzależnieniu". 

"Czerpali siłę z siebie nawzajem, wiedząc, że są dla siebie jedynym ratunkiem, żeby nie zwariować i normalnie żyć".





Jaki jest Wasz ulubiony cytat z dzisiejszego wpisu? :) 

[102] Roxana Bowgen - WSPÓŁCZESNA BOGINI

Roxana Bowgen - WSPÓŁCZESNA BOGINI
Wydawnictwo Kobiece 2016
Przekład: Katarzyna Dumińska

Ocena: 10/10

Życie Roxany Bowgen było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. To zapalona podróżniczka, która zwiedziła pół świata. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała języka angielskiego, a mimo to poradziła sobie jak mało kto. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama często porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć dosłownie wszędzie. We „Współczesnej bogini” Roxana Bowgen wykorzystuje własne doświadczenia, by zachęcić kobiety takie jak Ty do poszerzania horyzontów, zdobycia się na odwagę i cieszenia się pełnią życia. Książkę miejscami czyta się jak ekscytujący memoir, a jej przesłanie inspiruje nas do tego, by nie dać się pokonać problemom i w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał.




           Kiedy przeczytałam kilka pierwszych stron „Współczesnej bogini”, myślałam, że mam do czynienia ze zwykłym poradnikiem, który został stworzony dla niedocenianych kobiet, których samopoczucie i samoocena jest bardzo niska, i które potrzebują takich książek by się dowartościować. Z wielką ulgą mogę przyznać, że myliłam się! To wspaniała książka, oparta na własnych – czasem ciężkich – chwilach autorki. Pokazuje jak cieszyć się życiem, jak czerpać z niego przyjemności i dążyć do realizacji własnych celów, bo ograniczenia mamy tylko i wyłącznie we własnej głowie. 
          Każdy z nas miał w życiu chwile załamania, słabości, kiedy nikt nie potrafi nam pomóc, choćby bardzo chciał. Roxana Bowgen, musiała zmagać się z odrzuceniem, brakiem zrozumienia, niechęcią ze strony rodziców przez całą swoją młodość. Aż odkryła piękno życia, uroki małych rzeczy i bogactwo, które niesie ze sobą życie duchowe. Szczerze mówiąc ocenić tę książkę było mi trudno, dlaczego? A dlatego, że nie potrafię ocenić czyjegoś życia. Zresztą nawet nie chcę tego robić, tak samo jak nie chciałabym aby ktoś oceniał moje. Na książkę „Współczesna bogini” składa się wiele czynników, autorka jak sama przyznaje, stworzyła tę pozycję po to, aby umocnić w wierze czytelników, aby pokazać im drogę do szczęścia. Jest (mogę trochę przesadzić, ale wydaje mi się to określenie idealne) swoistym mentorem wyznaczającym kierunek, w którym powinno się iść do szczęścia. Nie narzuca swojego zdania, a pozwala nam wszystko przemyśleć. Do tego przyczyniają się również pytania, na które czytelnik może odpowiedzieć po przeczytaniu każdego rozdziału: np. „Jakie otrzymałeś wychowanie? Czy swoje dzieci wychowałbyś w taki sam sposób? Dlaczego?”, „Za co jesteś najbardziej wdzięczny? Dlaczego?”, „Co byłbyś w stanie poświęcić i jak bardzo zaryzykować, żeby utrzymać swoją obecną pracę?”. Pytania w zasadzie proste, ale czy odpowiedzieć jest równie łatwo? 
Autorka opisuje również swoją drogę do szczęścia. Do tego, co osiągnęła i kim teraz jest. Przedstawia swoje dzienniki z podróży po Boliwii i innych krajach, które potrzebują wsparcia. Wskazuje również na to, jak bardzo w dobie cywilizacji, pracy, pogoni za pieniędzmi zapominamy o tym co powinno być ważne dla każdego z nas. O innym człowieku, że też ma uczucia, czasem potrzebuje pomocy materialnej, a czasem dobrego słowa. Opowiada nam również o tym, że dobro wraca, ze zdwojoną siłą. Taka karma. Nic dodać nic ująć. 
           Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Książka ta jest rzeczywiście bardzo wartościowa i daje do myślenia. Pozwala przystanąć, przemyśleć swoje życie i daje możliwość bezpiecznej zmiany myślenia i nastawienia do życia, drugiego człowieka i wszystkiego co nas otacza. Ja przeczytałam, nie żałuję. Ty również nie będziesz!




Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!
Wydawnictwo Kobiece

piątek, 28 października 2016

Nowość! Deutsch Aktuell - wydanie specjalne od wydawnictwa Colorful Media!


Czy widzieliście już nowe, wydanie specjalne Deutsch Aktuell od wydawnictwa Colorful Media, poświęcone praktycznej stronie języka niemieckiego biznesowego? Jeśli nie, a lubisz język niemiecki, musisz koniecznie się z tym zapoznać!



Więcej informacji:



Znalezione obrazy dla zapytania colorfulmedia

środa, 26 października 2016

[101] Mhairi McFarlane - KIM JEST TA DZIEWCZYNA?


Mhairi McFarlane - KIM JEST TA DZIEWCZYNA

Wydawnictwo HarperCollins Polska 2016
Przekład: Anna Sawisz

Ocena: 7/10

Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się pod ziemię. Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do Nottingham na coś w rodzaju przymusowego urlopu, gdzie jako ghostwriterka ma napisać autobiografię wschodzącej gwiazdy filmowej, Elliota Owena. Idealny plan? Niekoniecznie... Hejt wciąż boli, współpraca z Elliotem od początku układa się fatalnie, a życie pod jednym dachem z ojcem i wiecznie niezadowoloną młodszą siostrą staje się źródłem kolejnych frustracji. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw niej, Edie musi udowodnić sobie i innym, że wie, kim jest, i potrafi żyć po swojemu.


          "Kim jest ta dziewczyna" to dobra książka dotykająca bardzo ważnego tematu, jakim są media społecznościowe, ich wpływ na nasze życie codzienne i skutki, jakie mogą przynieść w rękach nieodpowiednich osób.
    Edie, to główna bohaterka naszej powieści. Trzydziestopięcioletnia singielka, której życie w jeden dzień legnie w gruzach. Czuje, że coś się wydarzy, jednak postanawia wybrać się na ślub swojej koleżanki z pracy. To nic, że sama jest "zakochana" w przyszłym panie młodym. Gdyby jednak wiedziała co się stanie w trakcie przyjęcia weselnego, z pewnością postąpiłaby inaczej. Jack, bo tak nazywa się mężczyzna, od którego zaczęło się całe nieszczęście życiowe Edie, już na zawsze sprawił, że ludzie z ich wspólnego otoczenie nienawidzą młodej panny Thompson. Uważają ją za kobietę lekkich obyczajów, złodziejkę mężów, i wiele wiele więcej epitetów, będzie musiała znieść po tym jak Jack zniszczy jej reputację. Dzięki swojemu szefowi będzie miała okazję wyjechać i przeczekać tę burzę, która przenosi się bezpośrednio do jej biura. Ma rozpocząć pisać książkę dla sławnego aktora Elliota. Z początku nie jest szczęśliwa na ten pomysł, jednak z czasem, kiedy poznaje go jako zwykłego człowieka widzi w nim coś więcej niż tylko faceta, który grał w jakimś popularnym serialu. Czy uda jej się poukładać swoje pogmatwane życie? Czy jej sytuacja ulegnie zmianie, czy może podda się fali hejtu i pozwoli sobą gardzić do końca życia?
Podoba mi się to w jaki sposób autorka ukazuje tutaj moc sprawdzą portali społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Tweeter. Są to strony, które mają ludzi łączyć, zbliżać ich do siebie, jednak w rękach ludzi o złych zamiarach, mają niszczycielską siłę. Już nie raz była taka sytuacja, że ktoś został "obsmarowany", mówiąc potocznie, właśnie w tych serwisach, po czym targnął się na własne życie. Ludzie w sieci są bezwzględni. Nawet często nie zwracają uwagi kogo dotyczą posty, ważne że można się z kogoś pośmiać i lekko dopiec drugiemu człowiekowi. Na duży plus również zasługuje lekki język jakim posługuje się Mhairi, często zabawny, co sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością.       
      Pokrętne losy Edie, będą musiały wyjść na prostą, jak to wszystko się poukłada? Musisz przeczytać sam! Książka idealna na długie, jesienne wieczory. Sprawi, że oderwiesz się na chwilkę od rzeczywistości i zanurzysz się w ciekawym i interesującym świecie, który z pozoru wydaje się nam odległym, a tak na prawdę to taka sytuacja jaka spotkała naszą główną postać, może przydarzyć się każdemu z nas. 




Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję wydawnictwu HarperCollins Polska!
Logo Harper Collins

poniedziałek, 24 października 2016

Cytatowy poniedziałek - odsłona 42 "Noc Perseidów" Edyta Świętek


 Kolejna odsłona Cytatowego poniedziałku, zapraszam!

"W ciepłe sierpniowe noce liczył wzrokiem spadające Perseidy i szeptem powtarzał marzenia o tym, aby los przywrócił mu wiarę w anioły".

"Łączyła ich wielka czułość, zaprawiona subtelną szczyptą namiętności".

"Niepoznane są ścieżki przeznaczenia".

"Może istniał jakiś cudowny lek dla jej serca? Coś, co sprawi, że nigdy więcej nie poczuje rozpaczliwego pragnienia, aby raz na zawsze przeciąć pasmo porażek, jakim było jej życie?".

"Byłaś zawsze wierna, troskliwa i bardziej myślałaś o nim niż o sobie. Układ heliocentryczny, w którym on był słońcem".

"Jak samemu czegoś się nie osiągnie, to darowane szczęścia mu nie przyniesie".

"Widzisz, czasami jest tak, że krzywdzimy tych, których kochamy, właśnie dla ich dobra".

"Serca nie kupi się za żadne pieniądze świata".





Jest jakiś, który podoba Wam się szczególnie? 


niedziela, 23 października 2016

|9| Filmówka: Więzień labiryntu



Tytuł filmu: Więzień labiryntu
Tytuł oryginału: The Maze Runner
Reżyseria : Wes Ball
Gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi
Czas trwania: 1 godzina 53 minuty
Ocena: 8/10

        Nastoletni Thomas zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie, z którego próbuje się wydostać.




     "Więźnia labiryntu" chyba większość z Was już zna, czy to z filmów czy z książek Jamesa Dashner'a. Ja niestety nie miałam okazji przeczytać żadnej książki z tej serii, ale zrobię to w najbliższym czasie. Film wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Od pierwszych minut wciąga, historia jest dobrze przedstawiona i wydaje mi się, że bez lektury oddaje cały ten klimat tego wymyślonego świata. Widoczne są powiązania do "Igrzysk śmierci" i "Niezgodnej", ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Dla mnie to jednak żaden problem, bo jestem fanką tych książek i ich ekranizacji. Akcja toczy się szybko, może zbyt szybko, bo wydaje mi się, że w książce z pewnością jest więcej ważnych sytuacji i zdarzeń, ale ocenię to dopiero po przeczytaniu. Pomimo wszystko, gra aktorów i sceneria stworzona specjalnie do tego filmu mnie zachwyciły. Momentami miałam wrażenie, że to wszystko co dzieje się na ekranie jest rzeczywistością. Walki głównego bohatera, szczególnie z "dozorcą" sprawiły, że sama próbowałam unikać ciosów. 




Źródło

          Cały zarys fabuły jest dopracowany. Każdy, nawet najmniejszy szczegół nie pozostawia nam wątpliwości co do tego, co się za chwilę wydarzy. Lubię takie filmy, które sprawiają, że przenoszę się w inny, nieznany mi świat. Pomaga mi to w oderwaniu się od rzeczywistości, chociażby na sekundę. A chyba każdy z nas lubi takie chwile zapomnienia. Jeśli jeszcze tego filmu nie widziałeś, nie widziałaś, z czystym sumieniem polecam - jeśli tylko lubisz takie seanse z filmami nierzeczywistymi, oderwanymi od życia codziennego, to z pewnością coś dla Ciebie! Ja widziałam i nie żałuję. Ty również nie będziesz!

piątek, 21 października 2016

NOWOŚCI WYDAWNICZE PAŹDZIERNIK



Wydawnictwo Kobiece


Ryżowy podarunek_72Ryżowy podarunek Francisco Azevedo
Jest początek XX stulecia. José Custódio i Maria Romana, świeżo upieczeni nowożeńcy, wyruszają do Brazylii, w podróż ku lepszej przyszłości. Mają ze sobą szczególny podarunek. Podczas przygotowań do uroczystości celebrującej setną rocznicę ślubu tych dwojga ich najstarszy syn Antonio, który już sam ma wnuki, dokonuje swoistej retrospekcji i przygląda się życiu swoich rodziców, cioci, braci, dzieci oraz wnuków. Antonio doskonale wie, że rodzina to trudny orzech do zgryzienia oraz że o szczęście trzeba dbać dzień w dzień, jednak ta, do której sam należy, różni się od innych posiadaniem pewnego sekretnego składnika szczęścia: woreczka magicznego ryżu wręczonego rodzicom Antonia w dniu ich ślubu. To dzięki temu talizmanowi, którego magia jest tak stara jak świat, rodzina głównego bohatera nie załamuje się w czasach najtrudniejszych prób i ogromnych problemów.



Bogini_front_72dpi
Współczesna bogini Roxana Bowgen

Koniec z zadawaniem sobie pytań! Czas na odpowiedzi! Głęboko skrywane pokłady energii zostaną odkopane, jeśli weźmiesz się w garść i podejmiesz śmiałe kroki! Zacznij od przeczytania nietuzinkowej kompozycji, na którą składa się inspirująca biografia niezależnej kobiety oraz szereg wskazówek, którymi powinnaś się kierować, aby obudzić potencjał! Roxana Bowgen nigdy nie stała w miejscu. Pasjonatka podróży wychowała się Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. Wyprowadzki nie były dla niej problemem, gdyż dalekie wyprawy to jej pasja, którą wykorzystuje z zapałem do pomagania innym. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata.



Boska_okładka_72
Boska bez włoska Andrea Hutton

Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem – to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała doświadczyć na skutek przejścia operacji, chemio- oraz radioterapii. Nie wiedziała, jak radzić sobie z dojmującym bólem i złym samopoczuciem. Nie sądziła, jak ogromne zmęczenie będzie odczuwała – nie miała też pojęcia, jak należy je redukować. Nikt jej nie powiedział, w którym momencie powinna się spodziewać początku wypadania włosów. Andrea potrzebowała wtedy konkretnego, kompleksowego poradnika: takiego, który nie tylko w szczery i empatyczny sposób pokazałby, czego należy oczekiwać w tym trudnym czasie, ale przede wszystkim który pokazałby nadzieję na lepsze jutro. Boska bez włoska to odpowiedź Andrei Hutton skierowana do kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. To szczery i ciepły poradnik okraszony subtelnym humorem i mnóstwem inspiracji, w którym Andrea dokładnie wyjaśnia, czego należy się spodziewać w trakcie leczenia i po nim, a także pokazuje, jak sobie radzić ze specyficzną emocjonalną karuzelą, na którą mimowolnie wsiadają chore kobiety.





Logo Harper Collins

Jesień motyli Andrea Portes
Willa Parker, sześćset czterdziesta szósta mieszkanka małego miasteczka w stanie Iowa, wkrótce ma rozpocząć nowy rozdział życia. Sławna matka, kierując się własnymi ambicjami, postanowiła wysłać ją do elitarnej szkoły dla dziewcząt. Ale spokojnie, to nie potrwa długo. Przecież Willa nie zamierza zostać na dłużej ani w nowej szkole, ani w ogóle na tym świecie. Znajomość z Remy sprawia, że Willa zmienia zdanie. Remy jest jak kolorowy motyl. Bogata, ekstrawagancka, robi, co chce i gdzie chce. Willa po raz pierwszy czuje, że nie jest całkiem sama. Zafascynowana, daje się wciągnąć w szaleństwo luksusu i zakazanych rozrywek. Ale Remy na własne życzenie zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem. Willa może pogrążyć się razem z nią albo pozwoli jej odejść.



Namiętności Penny Jordan

Prawo przyciągania 
Na skutek recesji na rynku nieruchomości Charlotte musi zamknąć swoją londyńską kancelarię. Podejmuje pracę u Daniela Jeffersona. Jej szef to człowiek sukcesu, gwiazda mediów. Charlotte czuje się przy nim jak szara myszka. Odnosi poza tym wrażenie, że szef kwestionuje jej kompetencje, wręcz ją upokarza. Jej niechęć do Daniela wzrasta. Do momentu, gdy na horyzoncie pojawia się rywalka... 
Ukryta pasja 
Zdrada ukochanego jest wielkim szokiem dla Somer, córki bogatego i poważanego biznesmena. Postanawia nawiązać romans z pierwszym napotkanym mężczyzną. Los stawia na jej drodze Chase’a, znanego fotografa. Ich znajomość ogranicza się co prawda do flirtu, jednak jej ukoronowaniem jest odważna sesja zdjęciowa. Mija pięć lat… Chase nie może zapomnieć o Somer. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec ma zostać ambasadorem w jednym z państw arabskich, grozi opublikowaniem kompromitujących zdjęć. Taki skandal mógłby zniszczyć karierę ojca, a Somer nie zamierza do tego dopuścić.



Kim jest ta dziewczyna? Mhairi McFarlane

Gdy Edie zostaje przyłapana w kompromitującej sytuacji z panem młodym na jego własnym weselu, wybucha skandal. Powszechne oburzenie przenosi się do sieci, a przez profile społecznościowe Edie przetacza się fala hejtu. Nazwana złodziejką mężów i skazana na towarzyski ostracyzm, pragnie zapaść się pod ziemię. Ponieważ atmosfera w biurze jest gęsta od plotek i komentarzy, szef wysyła ją do Nottingham na coś w rodzaju przymusowego urlopu, gdzie jako ghostwriterka ma napisać autobiografię wschodzącej gwiazdy filmowej, Elliota Owena. Idealny plan? Niekoniecznie... Hejt wciąż boli, współpraca z Elliotem od początku układa się fatalnie, a życie pod jednym dachem z ojcem i wiecznie niezadowoloną młodszą siostrą staje się źródłem kolejnych frustracji. Gdy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciw niej, Edie musi udowodnić sobie i innym, że wie, kim jest, i potrafi żyć po swojemu.



Sisi. Samowolna cesarzowa Allison Pataki

Sisi jest od piętnastu lat żoną Franciszka Józefa, cesarza Austro-Węgier. Kiedyś naiwna i nieśmiała, teraz to pewna swych racji i wyborów kobieta, matka następcy tronu. Poddani ją kochają, krytycy i wrogowie niechętnie przyznają, że sprawdziła się w roli cesarzowej. Jednak jej rosnące wpływy są dla wielu solą w oku. A chociaż w Wiedniu szampan leje się strumieniami i co wieczór rozbrzmiewają melodyjne walce, dwór Habsburgów to przede wszystkim pole bitwy – o władzę i majątek. Wielu marzy, by coraz bardziej niezależna cesarzowa popełniła taki błąd, który na zawsze odsunie ją od tronu.



Nie poddawaj się Rainbow Rowell

Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka. Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami.



Ofiara Karin Slaughter

Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale’a Hardinga. Harding, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Ciało Hardinga znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy’ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt. Jednak prowadzone przez Willa śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. Dochodzenie ujawnia gęstą sieć powiązań miejscowej elity ze światem przestępczym. Śledczy mozolnie odnajdują kolejne fragmenty kryminalnej układanki, ale nie zawsze udaje im się dopasować je do całości. W dodatku wiele tropów prowadzi do mrocznej przeszłości Willa, której nigdy nie zamierzał ujawniać.


środa, 19 października 2016

|8| Filmówka: Jeden dzień


Znalezione obrazy dla zapytania jeden dzień film plakat
Źródło


Tytuł filmu: Jeden dzień
Tytuł oryginału: One day
Reżyseria: Lone Scherfig
Gatunek: Melodramat
Czas trwania: 1 godzina 48 minut
Ocena: 10/10

        

Emma i Dexter postanawiają spotykać się co roku tego samego dnia. Kontynuują swoją przyjaźń przez 20 lat.


Znalezione obrazy dla zapytania one day plakat
Źródło
   Co się stanie, kiedy dwoje przyjaciół spędzi obok siebie całe życie? Czy taka przyjaźń istnieje? Tym bardziej, że wiąże ze sobą kobietę i mężczyznę? Taką wspaniałą historią są losy Emmy i Dex'a, czyli bohaterów powieści "Jeden dzień" Davida Nichollsa. Kiedy ich poznajemy są młodzi, kończą studia i pragną poznać życie, jednocześnie nie chcą kończyć swojej krótkiej znajomości. Decydują się na to, że co roku, każdego 15 dnia miesiąca gdziekolwiek by się znajdowali, postarają się spotkać w ten właśnie dzień. 
Poznajemy ich wzloty, upadki, awanse i zauważamy, że ich znajomość powoli i z czasem przekształca się w coś poważniejszego. To wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, uczuciu, problemach i tym, jak ważne jest aby mieć kogoś zaufanego obok siebie. Jeden dzień to mój ulubiony film, który wzbudza we mnie ogromne emocje już od pierwszych sekund trwania.




Nie wiem co ta historia ma w sobie, że mogę do niej wracać ciągle. Prosta, nieskomplikowana fabuła, a jednak ukazuje więcej, niż niektóre powieści razem wzięte. Prawdziwe życie, bez koloryzowania, bez fikcji. Idealnie przedstawione relacje między dwojgiem ludzi, którzy szukają szczęścia wszędzie tam gdzie nie powinni, a nie widzą, że mają je tuż przed przysłowiowym nosem. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, a lubisz takie życiowe, romantyczne a jednocześnie dramatyczne ekranizacje, polecam. Uronisz niejedną łzę!

poniedziałek, 17 października 2016

Cytatowy poniedziałek - odsłona 41 "Do zobaczena we Włoszech" Kim Lawrence, Christina Hollis, Susan Stephens





"Wyobraźnia nie zastąpi rzeczywistości. Nie wtedy, gdy staje się boleśnie frustrująca".

"Jesteś wszystkim, co sobie wyobrażałem, a nawet o wiele, wiele więcej".

"Ich miłość miała w sobie coś, czego wcześniej nie było, intensywność i gwałtowną czułość, która przeszyła jej duszę niczym sztylet i pozostawiła słone ślady łez na jej twarzy".

"Nagle w jego oczach odnalazła wszystkie swoje tęsknoty i marzenia".

"Balansowała na cienkiej linii między radością a rozpaczą. W każdym spojrzeniu, w każdym geście Gianniego szukała zapowiedzi swojej klęski".

"Lepiej bierz, co ci daje życie, bo potem może być za późno".

"Wolę być wolna i popełniać błędy, niż żyć w złotej klatce".

"Życie to po prostu stawianie kroków w określonym kierunku. Można je stawiać odważnie, a można też stać w miejscu".






Który cytat podoba się Wam najbardziej? 

środa, 12 października 2016

Zapowiedzi wydawnictwa Psychoskok.






Cykl Monika Jagodzińska 
To powieść, dzięki której możemy przenieść się do świata ponadzmysłowego. Transcendencja ukazana w książce dotyczy świata aniołów, a dokładniej istot, które, przebywszy drogę u boku człowieka, aniołami dopiero się staną. Przemierzając kolejne strony powieści, nie obcujemy jednak tylko ze światem nieziemskim. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazują się historie zwykłych ludzi – ludzi zagubionych, potrzebujących pomocy, którzy doświadczają tak potrzebnego im wsparcia, choć dzieje się to poza ich świadomością. Podczas lektury tej powieści człowiek na chwilę się zatrzymuje, dokonuje retrospekcji swojego życia, staje przed pytaniem: „Czy rzeczywiście tylko ja decyduję o swoim losie?”.






 Jerozolima Ewelina Rubinstein 

"Jerozolima. Miasto Boga"nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga"dowiemy się między innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga"obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.







Nowy Castro, Stara Kuba Joanna Masiubańska, Jarosław Masiubański Omar López Montenegro

Przejęcie władzy na Kubie przez Raúla Castro w 2008 roku to bez wątpienia moment przełomowy, albowiem zakończył się pewien etap, a zarazem rozpoczął nowy w historii karaibskiej wyspy. Czy jednak w rzeczywistości brat el Comandante przyczyni się do polepszenia życia mieszkańców Kuby? Książka stanowi analizę tego, co zmieniło się na przełomie lat 2008 – 2015 na Kubie w dziedzinie praw człowieka oraz jak postrzegają te zmiany obywatele. Książka bazuje na wywiadach, rozmowach z Kubańczykami oraz raportach pozarządowych organizacji broniących prawa człowieka. Opiera się również na artykułach, reportażach pojawiających się w prasie kubańsko - amerykańskiej, a także na statystykach oraz dokumentach takich jak konstytucja kubańska i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.






Piszą mnie wiersze Danuta Pasieka 

Wiersze w tomiku Danuty Pasieki traktują o Bogu i ludzkich zaniedbaniach, o godnym, godziwym życiu, o rodzinie, miejscach w przestrzeni, w których dostrzegamy siebie, nazywamy nasze uczynki po imieniu, o wyborach, podejmowanych każdego dnia, o pracy i o poezji... Autorka mówi nam jak powinniśmy żyć, ale nie robi tego wprost, nie daje gotowych rad, nie przepisuje recept na doskonałość. To pozostawiam nam, bo wierzy w mądrość czytelników, w ich nieograniczone możliwości interpretacyjne. Poetka analizuje pewne stany, które wpływają na percepcję świata i dlatego godne są utrwalenia. Liryka czasu przeszłego – to określenie zdaje się najbardziej oddawać egzystencjalną problematykę utworów Danuty Pasieki. Piszą mnie wiersze to książka wyjątkowo mądra i przemyślana. Poetka stara się zwrócić uwagę na te aspekty ludzkiej egzystencji, które pozwalają nam na chwilę refleksji






Uciec od siebie czyli Oni i Dżej Jolanta Nasiłowska cz. 2

Powieść obyczajowa Jolanty Nasiłowskiej przedstawia świat powierzchownych wartości, w którym zaburzona osobowościowo, niedowartościowana współczesna kobieta, marzy i szuka prawdziwej, głębokiej miłości. Ale czy można znaleźć jakąkolwiek głębię w kałuży? To kontynuacja opowieści o kobiecie, która dość późno dojrzała do bycia kobietą. No właśnie, czy na pewno dojrzała? Emma Dżej Blum - „dwie osobowości w jednym, małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą. Spojrzałam znów na Normana. To on sprawił, że Emma i Dżej znów żyły w harmonii. Ani jedna, ani druga, nie musiały sobie niczego udowadniać. Nareszcie były zgodne i równo idące naprzód. A co najważniejsze, szczęśliwe od prawie dwóch lat...”






Zagubiona dusza Paulina Lipińska
„Zagubiona dusza” to opowieść o młodej, osiemnastoletniej dziewczynie, która po wypadku nie pamięta zupełnie kim jest i co spowodowało, że stała się duchem. Przywiązana niewidzialną nicią do pewnego chłopaka, bezwolnie podąża za nim krok w krok. Zagubiona pomiędzy dwoma światami musi sama przypomnieć sobie, co właściwie się wydarzyło i dlaczego. Odkrywa, że początkowo nieznany jej chłopak jest dla niej kimś bardzo ważnym. Opiekuńczy Igor to jej najlepszy przyjaciel, a rodzące się między nimi uczucie los brutalnie przerwał. Chłopakowi bardzo ciężko jest pogodzić się z trudną sytuacją tym bardziej, że w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny za wypadek, w którym uczestniczyła Ada. Z pomocą przychodzi znajoma bohaterki, która ma dar widzenia duchów. Choć początkowo Igor nie wierzy drobnej blondynce, postanawia jednak zaufać Laurze.


Macie jakieś upatrzone pozycje? :)




poniedziałek, 10 października 2016

Cytatowy poniedziałek - odsłona 40 "Nigdy cię nie zapomniałam" Marta W. Staniszewska




"Czuł zjednoczenie dusz i ciał, jakby znał ją od zawsze, jak gdyby los pchał od wieków każde ich wcielenie wciąż od nowa w swoje ramiona". 

"Chciał, aby zapamiętała każdą sekundę razem. Chciał wyryć w jej sercu i umyśle bruzdę tworzącą jego imię". 

"Nie odrywał ode mnie wzroku. Chłonął każdą minę, każde spojrzenie, każdy gest. Jak WTEDY. Jakby uczył się mnie na pamięć". 

"To tak, jakbym zamknęła bramy Asgardu i odcięła się od niebios. Tylko czy on na pewno oznaczał niebo? Jak na razie w jego towarzystwie, obok nieba, niezmiennie przewijało się piekło. Piekło rozstania, niedopowiedzeń lub, co gorsze, wypowiedzianych w gniewie słów i łzy. Dużo łez". 

"Przyglądał mi się badawczo, przeszywał wręcz spojrzeniem. Czułam jak rozgrzewa mnie każdym mrugnięciem powiek, rozpala każdym oddechem". 

"Każdym gestem ofiarował mi siebie, każdym pytaniem czy uśmiechem czule dotykał serca. Był cały mój". 

"Jak mógłbym oddychać, gdy ty pierwsza nie weźmiesz oddechu, jak moje serce mogłoby wybić uderzenie, bez twojego nadającego mu rytm".




niedziela, 9 października 2016

[100] PRZEDPREMIEROWO Alicja Masłowska-Burnos - ODPROWADZAM CISZĘ

Alicja Masłowska-Burnos - ODPROWADZAM CISZĘ
Wydawnictwo Psychoskok 2016


Ocena: 9/10



Pozycja nie jest finałem zakańczającym historię Mai Karewicz i Adama Starskiego, lecz kolejną częścią „Trylogii ciszy”. Namiętne i niecodzienne uczucie pracoholiczki Mai Karewicz i zabójczo przystojnego, charyzmatycznego dewelopera Adama Starskiego zostanie wystawione na poważną próbę. Kochankom przyjdzie zmierzyć się z chorobliwie mściwym Albertem Lenkiewiczem i jego nieobliczalnymi pracownikami. Czy zdołają wytrwać razem? „Odprowadzam ciszę” to głęboka opowieść o człowieku, o jego sile, o jego lęku, ale przede wszystkim, o tym, że nawet z największej opresji, jest w stanie uratować nas już tylko miłość. Tym razem Alicja Masłowska-Burnos zdecydowanie wkracza na terytorium thrilleru-psychologiczno-erotycznego, dowodząc, że doskonale czuje się właśnie w tym gatunku. Wątek kryminalny został wyraźnie zarysowany. Spójna narracja i niejednoznaczność głównych bohaterów fascynuje i intryguje, sprawiając, że wraz z nimi czytelnik bez reszty wnika w zaskakującą akcję.



    "Odprowadzam ciszę" to drugi tom trylogii Ciszy stworzonej przez Alicję Masłowską-Burnos. Pierwszy tom, o ile pamiętacie miałam przyjemność przeczytać i zrecenzować, dla zainteresowanych: tutaj. To seria, która opowiada o trudach życia, walce z uzależnieniem i własnymi ograniczeniami.
      Maja Karewicz powoli układa swoje życie, w wolnym tempie godzi się ze stratą pracy, dziecka, całego swojego dotychczasowego życia. Na szczęście jest z nią Adam. Starski robi co może aby jego ukochana pogodziła się ze swoją obecną sytuacją, ale życie ich nie rozpieszcza. Mężczyzna również zmaga się z problemami, za którymi stoją byli pracodawcy Mai. Układy, układziki, szantaże, groźby i powiązania, które wśród ludzi na wysokich stanowiskach są rzeczą normalną, staną się podstawą całej fabuły. Maja jak i jej mężczyzna znajdą się w poważnych tarapatach. Ta część jest zdecydowanie lepsza niż jej poprzedniczka. Wartka akcja, subtelne romantyczne momenty i dobrze opisane emocje i uczucia kobiety po przejściach to coś co lubię w książkach. Żałuję tylko, że nie mamy możliwości zagłębić się w umysł i myśli Adama. Dobrze, że autorka wprowadziła rozdziały, które opowiadają jego przeszłość przed Majką. Chciałabym przeczytać tę historię widzianą oczami Adama. Na duży plus zasługuje coś co bardzo mi się spodobało, a mianowicie motyw "Ciszy", który jest metaforą stanu psychiki głównej bohaterki - tak ja to interpretuję. Świetnym dodatkiem do całości, a nawet można powiedzieć, że tajemniczym bohaterem jest starszy lekarz, który nie wiem czy to zamierzony cel, czy tylko ja odniosłam takie wrażenie, bo utożsamiłam go z Bogiem lub aniołem stróżem, który podpowiada i ostrzega bohaterkę w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Podoba mi się również charakter głównej bohaterki. Jest silna, niezależna a jednocześnie tak łatwo ją zranić. Jej droga ku przełamaniu swoich barier, którą przeszła bo to aby znów zmierzyć się z rzeczywistością, nie była dla niej łaskawa. Autorka we wspaniały sposób pokazała jak silna psychicznie potrafi być kobieta. Z czym jest w stanie się pogodzić i ważne - umie wybaczyć nawet największemu wrogowi. Cieszę się, że to jeszcze nie koniec tej historii. Jestem zafascynowana czym jeszcze Pani Alicja może urozmaicić losy Adama i Majki, czy ich życie nareszcie się ustabilizuje? Czy to dopiero początek ich problemów?
        "Odprowadzam ciszę" mogę polecić każdemu. To wspaniała opowieść o tym, jak jeden nieodpowiedni człowiek potrafi zniszczyć nasze życie, ale również o tym, jak ważne jest wsparcie bliskich osób w trudnych chwilach naszej egzystencji. Ukazuje przemianę wewnętrzną kobiety, która po przewartościowaniu swojego życia jest w stanie przezwyciężyć największe trudności życiowe.  Więc jeśli jeszcze nie czytałeś, nie czekaj! 




Za możliwość przeczytania tej powieści dziękuję wydawnictwu Psychoskok!


piątek, 7 października 2016

Odkrywaj to co nieznane, czyli 5 festiwali, na których chciałabym być.

Każdy z nas ma jakieś małe marzenia. A ja dzisiaj chciałabym Wam przedstawić jedno z moich, a mianowicie raz w życiu chciałabym wziąć udział w jednym z niżej wymienionych festiwali. Jestem ciekawa czy słyszeliście o nich, dlatego też, nazwałam ten post tak a nie inaczej. A jakie są Wasze małe-wielkie marzenia? 



1. TOMMOROWLAND, czyli festiwal muzyki elektronicznej organizowany przez Q-Dance, ID&T i Media Enterprice. Ma miejsce w Belgi.
Znalezione obrazy dla zapytania tomorrowland logo
Znalezione obrazy dla zapytania tomorrowland
Źródło


2. DEFQON 1, czyli festiwal muzyki Hardstyle. Organizowany w Australii oraz Holandii przez Q-Dance.
Znalezione obrazy dla zapytania defqon 1 logo
Znalezione obrazy dla zapytania defqon 1
Źródło




3. MAYDAY, czyli festiwal muzyki elektronicznej, co ważne odbywa się w Polsce.
Znalezione obrazy dla zapytania mayday logo
Znalezione obrazy dla zapytania mayday 2015
Źródło




4. PUSSY LOUNGE, czyli festival organizowany w Belgii i Austrii.
Znalezione obrazy dla zapytania PUSSY LOUNGE,
Znalezione obrazy dla zapytania PUSSY LOUNGE by night
Źródło



5.DOMINATOR, czyli festiwal muzyki Hardcore, organizowany przez Q-Dance w Holandii.
Znalezione obrazy dla zapytania DOMINATOR
Znalezione obrazy dla zapytania dominator 2014
Źródło


Dla zainteresowanych:



Archiwum bloga