poniedziałek, 24 lutego 2020

Cytatowy poniedziałek - odsłona 218 "Echo" E.K. Blair


"Został po mnie tylko popiół, więc wstrzymajcie oddech, bo powiew wiatru może porwać mnie i unieść w nicość". 

"Wszyscy mają swoje tajemnice, wszyscy kłamią i oszukują w pogoni za marzeniami. Gdyby faktycznie było nam przykro, nie robilibyśmy tego; ale robimy, bo jako ludzie mamy prawo dążyć do szczęścia". 

"Nic nie może się równać ze stratą mężczyzny, któremu oddałaś duszę. Kiedy wszystko, co masz - wszystko, czym jesteś - ofiarujesz jednemu człowiekowi, który obiecuje troszczyć się o ciebie, odsłaniasz się przed nim bez reszty, całkowicie zdana na jego łaskę, a gdy jego zabraknie, ty przepadasz razem z nim - a mimo to wciąż tu jesteś, zmuszona żyć dalej, jak gdyby twoje życie wciąż miało jakiś sens". 

"Sądziłam, że podejmuję właściwe decyzje, ale gdy spoglądam wstecz na swoje życie, widzę, że pozostawiłam po sobie jedynie zgliszcza". 

"Czasami trzeba upaść, żeby zrozumieć, jak stanąć na nogi. Czasem musimy kogoś zranić, żeby zdać sobie sprawę ze swoich wad i podjąć postanowienie poprawy". 

"Odnajdujemy w sobie współczucie i wybaczamy, ponieważ wiemy, że wszyscy jesteśmy niedoskonali. Każdy popełnia błędy, ale pełna oddania miłość nikogo nie piętnuje". 

"Życie co prawda zawiodło mnie już wiele razy, ale choć bardzo chciałam sama przed sobą udawać, że nie tracę już czasu na złudną nadzieję, wciąż kurczowo się jej trzymałam".


1 komentarz:

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!