niedziela, 13 listopada 2016

Nowości wydawnicze - WYDAWNICTWO PSYCHOSKOK






Morderstwo w pensjonacie Pola Andrus
Pogodna jesień na Pomorzu. Do pensjonatu prowadzonego przez energiczną Alicje Figiel przybywają goście. Zaprasza ich tam Oskar Miler, wybraniec Fortuny. Niedawno wygrał miliony na loterii i teraz zamierza zmienić swoje życie. Ale po burzliwej nocy Oskara nie ma już wśród żywych. Była żona Lidia, obecna kochanka Lola, przyjaciel Janusz, podwładni Adrian i Łucja tworzą zamknięty krąg podejrzanych. Niespodziewanie, niczym nieproszony gość do pensjonatu przybywa atrakcyjny mężczyzna, Feliks. Czy to on jest mordercą? Inspektor Biegun, rozgadany i nadpobudliwy, nie wie jeszcze, że nie skończy się na jednej zbrodni… Alicja podejmuje trud samodzielnego śledztwa, lecz i jej życie zaczyna być w niebezpieczeństwie…





Przygody fenka wędrowniczka Maria Boukef
„Przygody fenka wędrowniczka” autorstwa Marii Boukef to rymowana, dwuczęściowa bajka mówiąca o buncie i dojrzewaniu. Opisywany w niej fenek – żyjący w Afryce to ssak przypominający trochę psa, trochę lisa, który postanawia opuścić dom rodzinny i udać się w podróż życia. Jego decyzja wywołuje zaniepokojenie rodziców, szczególnie mamy i zazdrość rodzeństwa, dla którego decyzja brata jest aktem odwagi i zapowiedzią ciekawych, lecz nieosiągalnych dla nich przygód. „Wyposażony” w dobre rady ojca, fenek wyrusza na poszukiwanie najpierw morza potem gór. Ten turysta wędrowniczek, pośród fenków buntowniczek, kochał przeróżne podróże: krótkie, trudne oraz duże. Nad morze dotarł z Sahary, teraz nowe ma zamiary; odkryć góry chce koniecznie… Fenek doświadcza wielu przygód, poznaje nowych przyjaciół i szczęśliwie dociera do celu. Po wszystkich epizodach zrozumiał jednak coś bardzo ważnego, że nawet największe sukcesy i radości tracą swój blask, kiedy nie można ich dzielić z bliskimi. Ta wiedza każe mu po raz kolejny ruszyć w drogę. Być może tę najważniejszą…






W cieniu cokołów. Część III Aleksander Janowski
Publikacja „W cieniu cokołów” Aleksandra Janowskiego to unikalne doświadczenia „statysty na arenie międzynarodowej” opisane przez świadka wydarzeń przełomu lat 80 – tych w Polsce i Europie Wschodniej, które niewątpliwie wzbogacają skarbnicę polskiej literatury faktu. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że Autor opisuje epokowe wydarzenia widziane również z perspektywy…Genewy i Wiednia, gdzie przyszło mu przebywać w delegacjach służbowych. W przełomowych momentach dla Polski wyraźnie ujawniają się postawy ludzkie, zachowania i charaktery, godne sztuk Szekspira ze słynnym zapytaniem „Być albo nie być?”. „W cieniu cokołów” wieńczy trzytomową całość, opisującą życie i długoletnią karierę zawodową jednego z najlepszych oficjalnych tłumaczy rządowych w Polsce. Unikalna publikacja. Zajmująca i pouczająca lektura.






Światło i mrok Natsume Sōseki
Powieść niezwykle urodzajna w informację na temat kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Tokio, rok 1916. Młode małżeństwo – Onobu i Yoshio Tsuda – wiedzie spokojne i z pozoru pozbawione większych trosk życie, jednak pod płaszczem codziennych zdarzeń toczy ze sobą nieustanną wojnę o miłość i dominację, szczerość i zachowanie gry pozorów przed krewnymi oraz sobą nawzajem, a przede wszystkim - o ujawnienie skrywanych przez Yoshio wydarzeń z przeszłości. Opowieść o egoizmie, o niezgłębionych motywacjach ludzkich zachowań, o tęsknocie za naturalnością oraz o istocie małżeństwa i miłości.


Macie jakiś upatrzony tytuł? :)


2 komentarze:

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga