piątek, 11 listopada 2016

Business English Magazine 56 / 2016 Listopad/Grudzień


Business English Magazine to magazyn idealny dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności językowe nie tylko na poziomie podstawowym, ale również dopracować swój język formalny/biznesowy. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, ten post z pewnością Cię zainteresuje!

Co możemy znaleźć w magazynie?
Mamy aż 15 rozdziałów, które są podzielone tematycznie, w skrócie:


 In brief - czyli dwa krótkie teksty o różnej tematyce, w tym numerze jeden, bardzo interesujący dotyczy przyszłości sztucznej inteligencji, czyli naszych "przyjaciół" robotów.George's short and tall tales - materiały tworzone przez George'a Sandford'a, w tym numerze, skupia on swoją uwagę na potędze rozumu.

Poland - nowy rozdział dotyczący spraw Polski. W tym numerze mamy możliwość zapoznania się z polskimi uczelniami wyższymi, które zapewnią nam dobry start w przyszłość.      International - Kilka słów o pokoleniu osób, które wkroczyły w dorosłość w okolicach 2000 roku, które wypiera powoli pokolenie osób starszych, urodzonych w okresie powojennym.


Przydatny artykuł dla osób lubiących ciekawostki na temat tworzenia win, uprawiania winorośli i tym podobnych.


Cover story - to najważniejszy tekst magazynu - czyli wszystko o najdroższych rozwodach świata. Chyba każdy słyszał o rozpadzie małżeństwa Brada Pitta i Angeliny Jolie, ale czy to ich rozwód będzie najbardziej kosztowny?


 Business profile -  Postać Jack'a Dorseya powinna być znana wszystkim fanom portalu Twitter. Opowiada o sobie i o tym, co osiągnął.


Business woman - Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby postaci Melanie Trump, żony miliardera i aktualnie prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Opowiada jak to jest być żoną Donalda Trumpa i jak znieczulić się na wszelkie donosy z mediów.


Business trends - "The Age of the SUV", czyli artykuł opisujący tajemnice mechaniki i sukcesu samochodów typu SUV.        Money - trochę faktów o prawdopodobnej zmianie wizerunku na amerykańskim dolarze.


      Travel - Dlaczego warto wybrać się do Korei? Przekonaj się sam!Technology- Kilka słów o tym, dlaczego wielkie firmy wprowadzające na rynek różne marki telefonów pomimo wzlotów i upadków potrafią nadal dobrze funkcjonować.
Managing people - Artykuł dotyczy dwóch typów ludzi, introwertyków i ekstrawertyków. Oraz wpływ naszych cech charakteru na naszą pracę i osiągnięcia.Business language - Część praktyczna magazynu. Tutaj możemy sprawdzić swoje umiejętności w postaci dialogów, zapoznania się z większą ilością słówek i gotowych zdań a także wykonać test i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi. 

Influential people - Krótkie biografie kilku, jak sam tytuł wskazuje, wpływowych ludzi. W tym numerze są to Alfred Nobel, Tim Cook, Reshma Saujani. 

Book & film reviews - Recenzja książki "Pre-suasion" i filmu "Looking for infinity".

A jak Wam przypadł do gustu ten magazyn? :)

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!