wtorek, 30 maja 2017

Business English Magazine 59 / 2017 Maj/Czerwiec


Business English Magazine to magazyn idealny dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności językowe nie tylko na poziomie podstawowym, ale również dopracować swój język formalny/biznesowy. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, ten post z pewnością Cię zainteresuje!

Co możemy znaleźć w magazynie?
Mamy aż 15 rozdziałów, które są podzielone tematycznie, w skrócie:


 In brief - czyli cztery krótkie teksty o różnej tematyce.


Moments in business history - w tym numerze kilka słów o powstaniu tradycji "Czarnego piątku".


Poland - nowy rozdział dotyczący spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z Europy. W tym numerze mamy możliwość zapoznania się z korzyściami i negatywnymi skutkami tych działań.

     International - Kilka słów o legalizacji medycznej marihuany, o zapłodnieniu in vitro i trochę o działaniach przeciwników prezydenta Trumpa.

Przydatny artykuł dla osób lubiących ciekawostki na temat tworzenia win, uprawiania winorośli i tym podobnych.Cover story - to najważniejszy tekst magazynu - czyli wszystko jak dobrze się prezentować, jak wyglądać mądrze, jakie zasady należy spełnić aby robić dobre wrażenie na otoczeniu czy to w pracy czy wśród znajomych.


 Business profile -  Opis życia i osiągnięć Raymonda Clarke'a.


Business woman - W tym numerze przedstawiona jest historia Susan Wojcicki.Business trends - Opisane są zasady marketingu przez internet i to jak ten biznes rośnie.        Money - trochę faktów o reklamach, które tak każdego z nas zasypują każdego dnia.       Travel - Artykuł o Iranie, który pokazuje wspaniały obraz tego zakątka na świecie. Technology- Kilka słów o firmie Apple.


Managing people - Artykuł dotyczy dwóch osób, W.Chan Kim i Renee Mauborgne oraz drugi artykuł ukazujący jak ważna jest reputacja.Business language - Część praktyczna magazynu. Tutaj możemy sprawdzić swoje umiejętności w postaci dialogów, zapoznania się z większą ilością słówek i gotowych zdań a także wykonać test i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi. 

Influential people - Krótkie biografie kilku, jak sam tytuł wskazuje, wpływowych ludzi. W tym numerze są to John Maynard Keyness, Robert Kraft i Anja Ringgren Loven.

Book & film reviews - Recenzja książki "Tools of Titans: The Tactics, Routines and Habbits of Billionaires, Icons, and World-Class Performers" napisana przez Tim'a Ferriss'a, i filmu "The Circle".

A jak Wam przypadł do gustu ten magazyn? :)

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!