środa, 11 kwietnia 2018

[201] Whitney Gracia Williams - NIEWINNA

Whitney Gracia Williams - NIEWINNA
Wydawnictwo Kobiece 2018
Przekład: Ryszard Oślizło

Ocena: 7/10


Aubrey okłamała Andrew, złamała podstawową zasadę, której on był wierny całe życie. Chodziło tylko i wyłącznie o szczerość. Gdyby zrobiła to inna kobieta, już dawno wyrzuciłby ją ze swego życia. Jednak ona jest dla niego wyjątkowa. Andrew z nikim nie był tak blisko jak z Aubrey i dlatego stara się nie dopuścić jej do przeszłości, która ma pozostać nietknięta i niewidoczna dla nikogo. Jednak gdy w ich życiu pojawia się tajemnicza kobieta, Aubrey zaczyna odkrywać prawdę o Andrew. Na jaw wychodzi coraz więcej kłamstw, które pokazują, że milczenie może być gorsze od prawdy. Co tak naprawdę wydarzyło się sześć lat temu w życiu Andrew? Czy kłamstwa zniszczą jego związek z Aubrey??     "Niewinna" to kontynuacja historii z pierwszej części serii Domniemanie niewinności autorstwa Whitney G. Z ciekawością zapoznałam się z kolejnymi wydarzeniami tej pokręconej prawniczej akcji.
     Tajemnice i kłamstwa to rzeczy, których oboje z naszych bohaterów nienawidzą. Jednak oboje dopuszczają się tych grzeszków względem siebie. Sekret Andrew ujrzał światło dzienne, i dopadły go demony minionych lat, przed którymi chciał uciec. Zakopać je pod ziemią i spróbować żyć na nowo. Niestety, pomimo układającego się życia zawodowego - życie prywatne zostało mocno obciążone. Mężczyzna czuje, że stracił Aubrey, jednak nie daje za wygraną. Postanawia, że wydarzenia z jego przeszłości nie będą miały wpływu na jego teraźniejsze życie, ale to trudniejsze do wypełnienia niż się wydaje. Aubrey natomiast skupia się na swojej karierze baletnicy. To przyjemna i zdecydowanie za krótka książka. Bardzo polubiłam styl Whitney G. Kobieta potrafi stworzyć miłą atmosferę i klimat całej powieści, że czyta się ją jednym tchem. Oczywiście książka kończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Z niecierpliwością czekam na trzecią część losów Aubrey i Andrew, bo jak na chwilę obecną cała sytuacja oprócz kilku wyjaśnionych spraw, nadal zasnuta jest mgłą ogromnej tajemnicy. Mam nadzieję, że w trzeciej części wszystko konkretnie się rozwinie oraz wyjaśni, bo na chwilę obecną to tom drugi jest tylko przeciągnięciem akcji z poprzedniej części. Pomimo tego, serię oceniam całkiem pozytywnie! Nic dodać, nic ująć. Te części trzeba przeczytać. Motyw prawniczy jest tutaj ciekawie przedstawiony, w typowy dla Whitney G. sposób.
     Tę książkę polecam miłośnikom romansów, zawikłanych spraw i tajemnic. Pomimo niewielkich gabarytów, ma w sobie ciekawą treść. Książka idealna na lato!Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!

2 komentarze:

  1. Nie ciągnie mnie jakoś specjalnie do tego cyklu. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam tę i poprzednią część w planach. Jestem ciekawa czy ten cykl mi się spodoba. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga