wtorek, 22 maja 2018

Nowości wydawnicze MAJ cz. 2





Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć Scott Kelly
Scott Kelly – weteran lotów kosmicznych i amerykański rekordzista w liczbie dni spędzonych w kosmosie, ma za sobą przeżycia, którymi może się poszczycić bardzo niewielu. Jego życzliwość, poczucie humoru i determinacja dają o sobie znać, gdy wspomina swoje dziecięce lata spędzone w New Jersey i młodzieńczą inspirację, która zapoczątkowała oszałamiającą karierę. Objawiają się one także wtedy, gdy przyznaje się do wiary w to, że naszym następnym – niewyobrażalnie trudnym krokiem w kosmos – będzie Mars





Kartoteka 64 Adler-Olsen Jussi
1987 rok. Nete Hermansen planuje zemstę na tych, którzy przed laty się nad nią znęcali. Głównym celem ma być Curt Wad, charyzmatyczny chirurg, jeden z członków duńskiego ruchu nawołującego w połowie XX wieku do sterylizacji dziewcząt sprawiających szczególne problemy. Ponad dwadzieścia lat później detektyw Carl Mørck prowadzi śledztwo dotyczące Rity, właścicielki burdelu, która zaginęła w latach 80. Pojawia się nowy dowód w sprawie, która zniszczyła życie jego dwóm współpracownikom – sprawie, przez którą został zesłany do Departamentu Q. Kiedy Assad i Rose, pomocnicy Mørcka, odkrywają, że w czasie zniknięcia Rity zaginęło także wiele innych osób, detektyw ostatecznie postanawia rozpocząć śledztwo. Badając kolejne zaginięcia, zbliża się stopniowo do Curta Wada, którego determinacja, by ziścić swoją wizję z młodości, osiągnęła apogeum. A brutalne zachowanie względem Nete i innych to zaledwie niewielki ułamek zła, do jakiego jest zdolny…






Zawód ojca Chalandon Sorj
Akcja książki rozgrywa się w latach 60. XX wieku i obecnie. Na początku wydarzeń główna postać, Émile, ma dwanaście lat. Jego ojciec to prawdziwy bohater – był mistrzem judo, świetnym piłkarzem, pastorem, szpiegiem, a nawet doradcą de Gaulle'a. Chłopiec czuje dumę i zarazem fascynację. Ojciec powierza mu rozmaite niebezpieczne zadania, których celem jest utrzymanie Algierii w rękach Francuzów. Istnieje jednak druga strona medalu – przemoc ze strony ojca: razy za nieposłuszeństwo, „dom poprawczy", czyli szafa, w której chłopiec przetrzymywany jest całymi godzinami bez jedzenia i picia. Matka, uległa i zalękniona, ukradkiem podsuwa mu kromkę chleba, lecz nie reaguje na bicie, powtarzając tylko: „Przecież znasz ojca". Émile nie zadaje pytań, nie wątpi, nie skarży się, stara się za wszelką cenę sprostać oczekiwaniom rodzica, który we własnych opowieściach uczestniczył w istotnych momentach historii XX wieku.




Żadnych zasad Thor Brad
W jednej z najpotężniejszych organizacji świata ukryty jest tajny departament o niszczycielskich zapędach. Jej członkowie uchodzą za elitę, posiadają niewiarygodne możliwości i są nietykalni. Jednak kiedy do Waszyngtonu trafia czterosekundowy fragment wideo z przerażającym nagraniem z drugiego końca świata, machina zaczyna pracować i agent sekcji antyterrorystycznej, Scot Harvath, otrzymuje najniebezpieczniejsze zadanie w swojej karierze. To co miało być przysługą przeobraża się w serię osobistych dramatów o globalnym zasięgu, które rozgrywają się na tle niewiarygodnych intryg, politycznych rozgrywek i najmroczniejszych tajemnic szpiegowskiego podziemia. Wartka fabuła, wyraziście zarysowane postaci i zapierające dech zwroty akcji świadczą o tym, że Brad Thor nie tylko jest w szczytowej formie, ale jest mistrzem gatunku.


1 komentarz:

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga