poniedziałek, 18 maja 2020

Cytatowy poniedziałek - odsłona 230 "(Nie)Miłość" Natasza Socha


"Najgorsze w niespodziankach jest ryzyko otrzymania takiej, która nie sprawia żadnej radości".

"Ludzie nie umieją mówić prawdy, boją się, że obróci się ona przeciwko nim, że dostaną rykoszetem w twarz odebraną nadzieją, zepchnięciem kogoś w przepaść. Więc dobierają słowa tak, żeby w razie czego tylko wzruszyć ramionami w przepraszającym geście, że to przecież nie ich wina".

"Kłamstwo jest czasem taktyką przetrwania i stosują ją niemal wszyscy".

"Większość blokad tkwi w naszej głowie. Najpierw to właśnie w niej należy pogrzebać, żeby poszczególne drzwi zaczęły się otwierać".

"Sumienie ludzkie jest czymś skandalicznie wkurzającym. Milczy przez długi czas, uśpione albo nieobecne, a kiedy o nim zapominasz, podnosi swój łeb i patrzy ci pytająco w oczy. Zagląda w myśli. I nic nie mówi. Kompletnie nic. A milczenie jest czasem o wiele głośniejsze niż strzał z karabinu".

"Oddałam mu swoje myśli i pragnienia, swoje tęsknoty, nadzieje, swoje marzenia i prawo do samotności. Nic dziwnego, że po jakimś czasie zatęskniłam za sobą samą".

"To niesłychane, jak kobiety szybko gasną, kiedy nie otacza ich miłość".

"Tak naprawdę los nie daje nam tego, na co czekamy, tylko jakąś hybrydę naszych marzeń".

3 komentarze:

  1. Czytałam tą książkę i bardzo mi się podobała. Wybrałaś świetne cytaty. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo madry cytat, który daje do myślenia:"Większość blokad tkwi w naszej głowie. Najpierw to właśnie w niej należy pogrzebać, żeby poszczególne drzwi zaczęły się otwierać".

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!