piątek, 1 stycznia 2016

PRZEGLĄD STYCZNIA, czyli zestawienie książek, które muszę przeczytać.

        Postanowiłam wprowadzić trochę nowych wpisów na bloga, a przeglądając większość z innych książkowych blogów, pojawiają się wpisy typu "książkowe must have", więc i ja zdecydowałam się na taki krok. A o czym marzę w Nowym Roku?

http://www.wydawnictwofilia.pl/covers/113_37961dd6852e8ef342ddfa11b918d626_b.jpg
Wydawnictwo Filia
Emma Chase - Związani
premiera: 13.01.2016
     Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek,
muszą tylko… przetrwać przygotowania weselne.
http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/113 


Dlaczego ta książka? 
Chyba przez to, że znam poprzednie części i chociaż tom pierwszy mnie nie zachwycił, tak tom drugi naprawił moje zdanie o losach Drew i Kate. 


http://wydawnictwo-jaguar.pl/wp-content/uploads/2015/12/matson-front-400x592.jpg 
Wydawnictwo Jaguar
Morgan Matson - Odkąd cię nie ma
premiera: styczeń 2016
      Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna! 
http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/odkad-cie-nie-ma/


Dlaczego ta książka? 
Kiedy ostatnim razem czytałam książkę Morgan Matson, zauroczyła mnie prawdziwością wydarzeń zawartych w jej powieści.To właśnie to sprawia, że mam ochotę przeczytać kolejną jej książkę.


Diana Palmer - Miłość i reszta życia Wydawnictwo HarperCollins
Diana Palmer - Miłość i reszta życia
premiera: 13.01.2016
Pora na miłość. Ebenezer Scott niejedno w życiu widział i niejedno przeżył. Ponieważ nieustannie ryzykuje życie, nie chce zakładać rodziny. Los jednak sprawia, że znów spotyka Sally, która była kiedyś w nim zakochana. Odtrącił ją i zawsze tego żałował. Teraz dowiaduje się, że grozi jej niebezpieczeństwo.
Żar namiętności. Maggie Turner jako nastolatka durzyła się w starszym bracie swoich koleżanek, zimnym i wyniosłym Gabrielu Colemanie. Wiele lat później, udręczona fatalnym małżeństwem, musi chronić dziecko przed byłym mężem. Przypadek sprawia, że szuka pomocy właśnie u Gabriela.

http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2762,milosc-i-reszta-zycia.html

Dlaczego ta książka? 
Diana Palmer była jedną z autorek dzięki którym pokochałam romanse. To wyjaśnia wszystko!Penny Jordan - Spróbujmy od nowaWydawnictwo HarperCollins
Penny Jordan - Spróbujmy od nowa
premiera: 13.01.2016
Olivia i Caspar na pozór mają wszystko. Połączyła ich prawdziwa miłość, wychowują dwie córki, realizują się zawodowo. Są jednak nieszczęśliwi. Olivia, nie mogąc poradzić sobie z tragicznymi wspomnieniami z dzieciństwa, przeżywa głęboki kryzys i niszczy swoje małżeństwo. Teraz jeszcze trudniej jej pogodzić opiekę nad dziećmi z pracą w znanej kancelarii prawniczej Crightonów. Jednak jest ktoś, kto czeka, by pozwoliła sobie pomóc.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2760,sprobujmy-od-nowa.html

 
Dlaczego ta książka?
Jestem ciekawa jak potoczą się losy Olivii i Caspara, lubię czytać o niedoskonałej miłości, a raczej o doskonałej miłości niedoskonałych ludzi.


Dziewczyna z ogroduWydawnictwo Kobiece
Parnaz Foroutan - Dziewczyna z ogrodu
premiera: 20.01.2016
 Trzymająca w napięciu opowieść o pożądaniu, obsesji i władzy, które doprowadzają do upadku zamożnej rodziny perskich Żydów w XX-wiecznym Iranie. Pomimo wielkiego bogactwa i pozornego sukcesu, Asher – będący głową rodziny żyjącej w irańskim mieście Kermanshah – nie może doczekać się syna, którego pragnie ponad wszystko. Jego młoda żona, Rakhel, musi mierzyć się z surowymi wymaganiami stawianymi kobiecie w społeczeństwie, w którym jej wartość ocenia się przez pryzmat zdolności do wydawania na świat zdrowych synów. Zagubiona dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z presją otoczenia, która pogłębia się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że dziecka spodziewa się jej szwagierka. Z czasem Rakhel zaczyna hodować w sobie zazdrość i mściwość, które na zawsze ją odmienią. Wkrótce sfrustrowany Asher podejmuje fatalną w skutkach decyzję, która zaważy na losach całej rodziny i zatruje duszę Rakhel tak, że ta nie cofnie się już przed niczym, aby ocalić swój status.
 
Dlaczego ta książka? 
Uwielbiam książki, które opisują całkiem nieznany dla mnie świat, kulturę i osobowości ludzi.


http://wydawnictwofeeria.pl/pl/uploads/books/6d3bb144b0594138ff205a1fe65f3967426f1a74.jpgWydawnictwo Feeria
Magdalena Kołosowska - Trawa bardziej zielona
premiera: 14.01.2016
Znaleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie…
Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.
Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/trawa-bardziej-zielona


Dlaczego ta książka?
Życiowe, ciepłe książki to jedne z moich ulubionych :)A Wy macie już upatrzone pozycje na ten miesiąc? :)

3 komentarze:

  1. Ja na pewno przeczytam nową książkę Moniki Sawickiej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odkąd cię nie ma brzmi za bardzo jak Papierowe miasta ;) Nic mnie nie interesuje z Twojej listy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba nie widzę wśród tych książek nic dla siebie, jednak poluję na inne styczniowe nowości ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!