środa, 19 października 2016

|8| Filmówka: Jeden dzień


Znalezione obrazy dla zapytania jeden dzień film plakat
Źródło


Tytuł filmu: Jeden dzień
Tytuł oryginału: One day
Reżyseria: Lone Scherfig
Gatunek: Melodramat
Czas trwania: 1 godzina 48 minut
Ocena: 10/10

        

Emma i Dexter postanawiają spotykać się co roku tego samego dnia. Kontynuują swoją przyjaźń przez 20 lat.


Znalezione obrazy dla zapytania one day plakat
Źródło
   Co się stanie, kiedy dwoje przyjaciół spędzi obok siebie całe życie? Czy taka przyjaźń istnieje? Tym bardziej, że wiąże ze sobą kobietę i mężczyznę? Taką wspaniałą historią są losy Emmy i Dex'a, czyli bohaterów powieści "Jeden dzień" Davida Nichollsa. Kiedy ich poznajemy są młodzi, kończą studia i pragną poznać życie, jednocześnie nie chcą kończyć swojej krótkiej znajomości. Decydują się na to, że co roku, każdego 15 dnia miesiąca gdziekolwiek by się znajdowali, postarają się spotkać w ten właśnie dzień. 
Poznajemy ich wzloty, upadki, awanse i zauważamy, że ich znajomość powoli i z czasem przekształca się w coś poważniejszego. To wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, uczuciu, problemach i tym, jak ważne jest aby mieć kogoś zaufanego obok siebie. Jeden dzień to mój ulubiony film, który wzbudza we mnie ogromne emocje już od pierwszych sekund trwania.
Nie wiem co ta historia ma w sobie, że mogę do niej wracać ciągle. Prosta, nieskomplikowana fabuła, a jednak ukazuje więcej, niż niektóre powieści razem wzięte. Prawdziwe życie, bez koloryzowania, bez fikcji. Idealnie przedstawione relacje między dwojgiem ludzi, którzy szukają szczęścia wszędzie tam gdzie nie powinni, a nie widzą, że mają je tuż przed przysłowiowym nosem. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, a lubisz takie życiowe, romantyczne a jednocześnie dramatyczne ekranizacje, polecam. Uronisz niejedną łzę!

2 komentarze:

  1. Mam w planach przeczytać książkę, a potem obejrzę film.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oglądałam kilka lat temu. Oj, uroniłam łezkę i to nie jedną :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga