sobota, 12 marca 2016

Nowości wydawnicze Wydawnictwa HarperCollins

Całkiem zabawna historia - Ned Vizzini

Życie rzuca wyzwania, a ty nie nadążasz. Jesteś zdany na siebie, a równocześnie wszyscy czegoś od ciebie oczekują. Rodzice nie chcą wiedzieć, że nie dajesz rady. A Ona jest z twoim najlepszym kumplem. Jak tu nie zwariować?Craig nie udźwignął presji otoczenia i tempa pędzącego świata. Nieudana próba samobójcza sprawiła, że trafił na oddział psychiatryczny.Koniec? To dopiero początek.„Całkiem zabawna historia” to słodko-gorzka powieść o dorastającym chłopaku, który odnajduje siebie dopiero wśród tych, którzy stracili zmysły.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2849,calkiem-zabawna-historia.html


My i cała reszta - Bridget Asher


Esme, Liv i Ru wychowały się bez ojca. Ich ekscentryczna matka twierdziła, że był agentem służb specjalnych i przez lata nie mógł się ujawnić. Dzieciństwo bez uczuć miało wpływ na dalsze życie  sióstr przeżywających zawody miłosne, nieudane małżeństwa, ucieczki w alkohol i narkotyki. Po latach siostry spotykają się w rodzinnej posiadłości, by pomóc matce uporządkować dom po przejściu huraganu. Okazuje się, że czeka ich jeszcze jedno emocjonalne tornado. Z przypadkowo znalezionych listów ojca wynika, że wcale nie zniknął z ich życia. Wręcz przeciwnie, cały czas w nie ingerował. Nadeszła pora, by poznać wszystkie sekrety, wybaczyć albo ukarać.  
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2850,my-i-cala-reszta.html 


   Nigdy nie zapomnę - Diana Palmer


Meredith jako nastolatka zakochała się w młodym biznesmenie Cyrusie Hardenie. Planowali ślub, jednak jego matka postanowiła do tego nie dopuścić. Na skutek intrygi Meredith musiała wyjechać. Z czasem ułożyła sobie życie u boku właściciela międzynarodowej korporacji. Po sześciu latach wraca do Montany, planując wrogie przejęcie firmy Cyrusa. Cyrus nie wie, że tajemnicza bizneswoman, której tak się obawia, to jego dawna dziewczyna.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2851,nigdy-nie-zapomne.html


Uwodzicielka - Stephanie Laurens

Szkocja, XIX wiekThomas Carrick zamierza wieść życie przedsiębiorcy w portowym Glasgow, z odpowiednią żoną u boku. Jednak niepokojące wydarzenia w posiadłości Carricków zmuszają go do powrotu na szkocką prowincję. Tam ponownie spotyka Lucillę Cynster. Nigdy jej nie zapomniał, lecz małżeństwo z nią wiązałoby się z porzuceniem życia w mieście, co zdecydowanie mu nie odpowiada.Lucilla czuje, że Thomas jest jej przeznaczony na kochanka, męża i opiekuna. Jest pewna, że żadne z nich nie znajdzie innej miłości. Dlaczego więc Thomas nie chce się poddać temu co nieuniknione? Lucilla nie może mu niczego nakazać, ma jednak swoje sposoby, by go uwieść.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2853,uwodzicielka.html


  Alicja i uczta zombi - Gena Showalter


Jestem coraz silniejsza, coraz więcej umiem. Mogę samą myślą sprawić, że z każdego zombi zostanie garść popiołu. Wygrałam kilka bitew z siłami zła, ale zapłaciłam za to wysoką cenę. Okazało się, że to jeszcze nie koniec wojny. Teraz musimy się zjednoczyć, bo gramy o najwyższą stawkę. Albo znów nauczymy się być ludźmi, albo przestaniemy istnieć.

http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2855,alicja-i-uczta-zombi.html


Zdążę cię zabić - James Patterson

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę.Ciało Evelyn Parker-Steele znaleziono w Central Parku. To już czwarta ofiara mordercy, który zabija bogatych i wpływowych. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald odkrywają, że każdy z zamordowanych popełnił przestępstwo, ale nigdy nie poniósł za to kary. Morderca wymierza sprawiedliwość na własną rękę i dba, by zwłoki znaleziono jak najszybciej. To wiadomość dla tych, którzy do tej pory uważali się za bezkarnych. To też groźba – uważaj, możesz być następny.Jordanowi i MacDonald uda się znaleźć mordercę, jeżeli prawidłowo wytypują kolejną ofiarę.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2857,zdaze-cie-zabic.html


Ktoś taki jak ty - Sarah Dessen

Los zafundował Scarlett szybką lekcję dorastania. Jej chłopak zginął w wypadku, a ona dowiedziała się, że jest z nim w ciąży. Niepokorna i szalona szesnastolatka nie ma pojęcia o odpowiedzialności, a co dopiero o byciu matką. To będzie czas ogromnych wyzwań. Jej najlepsza przyjaciółka Halley zawsze była jej przeciwieństwem. Cicha, poukładana i niezbyt towarzyska, ograniczana przez nadopiekuńczą matkę. Zwykle to ona potrzebowała optymizmu i nieustępliwości Scarlett, jednak teraz role się odwróciły. Halley będzie musiała wesprzeć przyjaciółkę, choć sama ma problem – zakochała się w niewłaściwym facecie. Czeka je trudny krok w dorosłość i prawdziwy sprawdzian z przyjaźni.
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2860,ktos-taki-jak-ty.htmlChłopak, który zakradał się do mnie przez okno - Kirsty Moseley 
 
   Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i... Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek,  a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy...
http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2862,chlopak-ktory-zakradal-sie-do-mnie-przez-okno.html#prettyPhoto


Coś ciekawego wpadło Wam w oczy? :)


Logo Harper Collins

6 komentarzy:

 1. Alicja i uczta zombii czemu ta okładka jest taka brzydka? Fuu, ale na inne książki czekam i jestem ich bardzo ciekawa.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie zainteresowała książka "My i cała reszta". Czekam właśnie na nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo..... ospis ostatniej wprawił mnie w zdumienie :D ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie kusi książka: Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie "Całkiem zabawna historia". Oglądałam film.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo kusi mnie "Zdążę cię zabić" - już ostatnio miałam okazję śledzić ją gdzieś w zapowiedziach. Ale nie miałam pojęcia o "Chłopaku...". Czuję, że powinnam przeczytać tę powieść.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga