czwartek, 7 lipca 2016

[76] J.Lynn - ZAPOMNIJ ZE MNĄ (Tom 1 & 2)

J.Lynn - ZAPOMNIJ ZE MNĄ tom 1 i tom 2
Wydawnictwo Amber 2015
Przekład: Julia Wolin i Magdalena Ufland

Ocena: 9/10 

Roxy pracuje w barze, choć ma duszę artystki. Zawsze marzyła, by tylko malować. I marzyła o Reesie, chłopaku z sąsiedztwa, w którym zakochała się w liceum. Rok temu spotkali się znowu i… Roxy nie chce pamiętać o tamtej nocy.O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka każdej okazji, by powrócić w życie Roxy. Może wreszcie będą mogli być szczęśliwi.Jeśli ich przyszłości nie przekreśli przeszłość. Jeśli zdołają przezwyciężyć wstyd i poczucie winy, dawną tragedię i nową groźbę…Myśleli, że mogą być szczęśliwi. Że zapomnieli o przeszłości. Lecz przeszłość nie zapomniała o nich... Roxy, utalentowana malarka, i młody policjant Reece kochają się, ale ich miłość chodzi krętymi drogami. Prawda o pewnej wspólnej nocy wciąż może ich rozdzielić. A dramat sprzed lat i wyrzuty sumienia wciąż prześladują Roxy. Nagle pojawia się realny prześladowca – człowiek, kto już raz zniszczył jej życie. Ochronić może ją tylko Reece. Nie pozwoli jej skrzywdzić nikomu – nawet sobie…   


       „Zapomnij ze mna” to kolejna część serii Czekam na ciebie autorstwa J. Lynn. Autorka wykazuje się coraz to większym zaangażowaniem w tworzenie, a także urozmaicanie swoich powieści w dobrze dopracowane wątki kryminalne. Podobnie jak w „Zostań ze mną” J.Lynn wzbogaciła czytelnikowi czas o wątek prześladowania głównej bohaterki.
         Roxy to odważna i pewna siebie kobieta, artystka, która robi wszystko aby zadowolić wszystkich wokoło, lecz zapomina o sobie. Wszystko się układało po jej myśli, dopóki nie stanął na jej drodze Reece. Mężczyzna z jej marzeń, z którym przeżyła jednorazową przygodę, której na jej nieszczęście on nie pamięta. Ona za wszelką cenę stara się zrobić to samo, jednak los bywa przewrotny i wszystko co dzieje się wokoło niej przypomina jej o Reece’ie, co stara się pokazywać na malowanych przez siebie obrazach. On podobnie jak Roxy pragnie zapomnieć o przeszłości, całkowicie odmiennej niż normalnych ludzi. Ma za sobą ciężkie lata w policji, których skutki czuje do dnia dzisiejszego. Nie są to efekty widoczne w psychice, ale i również cielesne. Ich świat zderza się w niespotykanym momencie. Roxy niestety nie może czuć się bezpieczna, chociaż z początku sygnały świadczące o czymś groźnym, traktuje lekkomyślnie, z czasem zauważa, że coś złego się dzieje naprawdę. Wtedy to jedynym ratunkiem dla niej okazuje się Reece. Ta część serii podobnie jak „Pozwól mi pragnąć” należy do grona moich ulubionych. Akcja jest wciągająca, czytelnik jest zaangażowany w całą dziejącą się sytuację. Nic do końca powieści nie jest jasne, my możemy się tylko pewnych faktów domyślać, ale cała zagadka zostaje rozstrzygnięta dopiero w końcowych stronach książki. Lubię, bardzo lubię takie momenty, kiedy robię przerwę od czytania, czy jestem zmuszona się oderwać, a w głowie nadal mam tych bohaterów, i myślę, o co tutaj chodzi? Kto jest zamieszany w to? J. Lynn się to udało. Bezsprzecznie i bezceremonialnie. Widać w takich właśnie powieściach jej doświadczenie w pisaniu, tyle książek ma na swoim koncie, a nadal potrafi czytelnika zaskoczyć.
        Z czystym sercem mogę Wam polecić te dwa tomy „Zapomnij ze mną”. Ja czuje, że długo nie zapomnę cyklu stworzonego przez Panią Lynn. Oby i Wam towarzyszyło takie odczucie! Polecam!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!