sobota, 2 lipca 2016

[74] J.Lynn - ZOSTAŃ ZE MNĄ (Tom 1 & 2)

J.Lynn - ZOSTAŃ ZE MNĄ Tom 1 i Tom 2 
Wydawnictwo Amber 2015
Przekład: Julia Wolin

Ocena: 7/10

     Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i na duszy. Wciąż nie może zapomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę – nawet przed nowymi przyjaciółmi z college’u.  Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę, by pomógł jej pokonać przeszłość? 


     Calla wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie najbliższa jej osoba, własna matka, najboleśniej ją skrzywdziła. Zdradziła...  Jest jednak Jax, nieziemsko przystojny chłopak, który potrafi oswajać lęki i patrzy głębiej, niż można sądzić.  Muszą stawić czoło nie tylko własnej przeszłości. Grozi im realne niebezpieczeństwo. Czy ich miłość przetrwa najtrudniejszą próbę – poświęcenia i odwagi? 
         W tej części cyklu Czekam na ciebie, nie zabraknie miłości, młodzieńczej namiętności, dawki intryg, tajemnic oraz wątku kryminalnego, co było miłą odmianą. J.Lynn dobrze konstruuje akcję, która wciąga już od pierwszej strony.

          Nieśmiała, niedoświadczona dziewczyna, skąd my to znamy? Taki zarys charakteru posiada większość bohaterek romansów czy powieści New Adult lub Young Adult. Jednak Calle coś wyróżniało. Nie była niedojrzała, a wręcz przeciwnie. Jej sytuacja życiowa zmusiła ją do szybkiego wejścia w świat dorosłych. Los pozbawił ją nie tylko uciech z młodych lat, ale i rodzeństwa i w konsekwencji również rodziców. Wypadek, który udało jej się przeżyć naznaczył ją do końca życia. Ciężko jest jej się z tym pogodzić. Jednak jest ktoś, kto nie zwraca uwagi na jej ciało. A patrzy tylko i wyłącznie na to kim dziewczyna jest. To Jax. Młody mężczyzna, barman, pracujący w Barze u Mony. Kim była Mona? To matka naszej głównej bohaterki. Po powrocie w swoje rodzinne strony Calla przeżywa od nowa wszystko to, co jej się przydarzyło. Na domiar złego dziewczyna musi zmagać się z przestępcami, u których jej rodzicielka narobiła długów. Tutaj właśnie rozpoczyna się wspomniany wcześniej wątek kryminalny: zabójstwa, mafia itp. Ten zabieg powoduje to, że czytelnik nie może się nudzić. Może czasem to wszystko jest lekko przewidywalne, ale jak na ten gatunek to jest i tak bardzo dobrze. Miłość Jax’a była chyba najbardziej zaskakującą rzeczą, może nawet nie sama miłość a to, jak się ona rozpoczęła. Rozbudowana akcja, ciekawe charaktery i miłość, czego można chcieć więce? Historia ta również pokazuje nam jak wielką wartość mają dla nas przyjaciele w czasie, w którym nie możemy liczyć na rodzinę, z różnych względów. J.Lynn nie wychodzi z formy, podoba mi się jej styl, pomysły na fabułę i bohaterów. Cieszę się, że jej cykl Czekam na ciebie zawiera tyle bardzo dobrych tomów, na które składają się miliony problemów, kłótni, intryg tak bardzo życiowych, że momentami zapomina się, że to tylko książka.
        Standardowo polecam każdemu, kto lubi twórczość J. Lynn oraz wszystkim fanom romansu i tym podobnych gatunków. Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić podczas lektury.
 

4 komentarze:

 1. Całkiem ciekawie brzmi ten romans, z reguły ich nie czytam, bo nie lubię miłości w książkach, ale może dam tej lekturze szanse:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uuu, zachęciła mnie ta książka! Niby wydaje się, że będzie to typowa książka, bo zwykła szara myszka i nieziemsko przystojny chłopak, których na pewno połączy miłość, ale ma ona w sobie coś tajemniczego! Na pewno się skuszę xd
  Pozdrawiam,
  Victoria

  OdpowiedzUsuń
 3. OO! Słyszałam gdzieś o tych książkach same dobre opinie, a Twoja jeszcze bardziej utwierdza mnie w tym, że muszę je koniecznie zdobyć. Niestety nie mogę ich nigdzie znaleźć :/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Typowy New Adult, ale mnie to nie przeszkadza. Od czasu do czasu potrzeba takiej lektury, dlatego też chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!