środa, 27 lipca 2016

Business English Magazine nr 54 / 2016 Lipiec/Sierpień


             Business English Magazine to magazyn idealny dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności językowe nie tylko na poziomie podstawowym, ale również dopracować swój język formalny/biznesowy. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, ten post z pewnością Cię zainteresuje!

Co możemy znaleźć w magazynie?
Mamy aż 14 rozdziałów, które są podzielone tematycznie, w skrócie:

             In brief - czyli dwa krótkie teksty o różnej tematyce.     George's short and tall tales - materiały tworzone przez George'a Sandford'a, w tym numerze, skupia on swoją uwagę na Szwecji i jej metodach zachęcania turystów do odwiedzania tego kraju.                  International - Tutaj możemy dowiedzieć się, że Kanada to nie tylko syrop klonowy, ale również miejsce, w którym łatwo założyć swój własny biznes. Dodatkowo możemy przeczytać o tym, że marihuana staje się nowym "przedmiotem" biznesu. W jakim sensie? A w takim, że używka ta w wielu krajach staje się nie tylko specyfikiem narkotycznym ale również lekarstwem.


        Cover story - to najważniejszy tekst magazynu. Bitwa tytanów, w roli głównej Apple, Samsung i mało znany w Polsce Xiaomi. Która z tych marek wygrała ten pojedynek?
         Business profile czyli kilka słów o wielbłądzim mleku.Tak, dobrze przeczytaliście. I drugi tekst i znanym brytyjskim polityku Boris'ie Johnson'ie. Przez wielu krytykowany i zarazem podziwiany. Ten artykuł wyjątkowo przypadł mi do gustu.
             Business woman kilka słów o Christine Lagarde, kobiecie, która trzyma pod kontrolą światową ekonomię.        Business trends - Artykuł pod tytułem "You're Never too Old"
to genialny wpis o kolorowankach antystresowych, które podbijają cały świat. Tutaj, porównywane są również do medytacji i samo udoskonalenia siebie. Wyjaśniony jest nawet ich wpływ na człowieka.

Butelkowane powietrze, słyszeliście o czymś takim? Jeśli nie, zachęcam do zapoznania się z tą publikacją.        Money - "Keep the Change", czyli reszty nie trzeba - reportaż o tym, czy warto produkować w Stanach Zjednoczonych 1 centówki. 


      Travel - Zjednoczona Europa, utwór Davida Inghama dotyczący dwóch miast: Wrocławia i San Sebastian(Hiszpania) wybranych jako Europejskie Stolicy Kultury w 2016 r.            Technology- Nadchodzą nowe zmiany na znanym i lubianym portalu Facebook. Czy już wiecie jakie?            Managing people - Ani grosza mniej, czyli kilka zdań o płacy minimalnej w Wielkiej Brytani, Stanach Zjednoczonych i innych krajach.


          Business language - Część praktyczna magazynu. Tutaj możemy sprawdzić swoje umiejętności w postaci dialogów, zapoznania się z większą ilością słówek i gotowych zdań a także wykonać test i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi. 

            Influential people - Krótkie biografie kilku, jak sam tytuł wskazuje, wpływowych ludzi. 

              Book & film reviews - Recenzja książki i filmu, cóż więcej dodać?
Duży plus
Co mnie osobiście najbardziej się podoba? Chyba to, że pod każdym tekstem umieszczone jest tłumaczenie trudniejszych lub mało znanych określeń. Oszczędza to czas czytelnika, ale i wzbogaca jego słownictwo (A o to chyba tutaj chodzi!). Uważam, że jest to najlepsza, praktyczna metoda zdobywania wiedzy. Język angielski to jeden z moich ulubionych języków, dlatego też, magazyn ten jest według mnie pozycją pożądaną. 

A jak Wam przypadł do gustu ten magazyn? :)

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

2 komentarze:

  1. Bardzo je lubię. Gdyby nie te magazyny sama chyba nie zmusiłabym się do nauki w czasie wakacji. :D

    Pozdrawiam,
    czytanienaszymzyciem.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Business english chyba na razie nie jest dla mnie, ale może kiedyś po niego sięgnę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!