wtorek, 30 sierpnia 2016

Business English Magazine 55 / 2016 Wrzesień/Październik


Business English Magazine to magazyn idealny dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności językowe nie tylko na poziomie podstawowym, ale również dopracować swój język formalny/biznesowy. Jeśli należysz do tej grupy ludzi, ten post z pewnością Cię zainteresuje!

Co możemy znaleźć w magazynie?
Mamy aż 14 rozdziałów, które są podzielone tematycznie, w skrócie:

 In brief - czyli dwa krótkie teksty o różnej tematyce, w tym numerze jeden dotyczy Las Vegas i tego, co można tam robić oprócz gier hazardowych oraz drugi artykuł przedstawiający książkę, którą stworzył Michael Ian Black wraz z Marc'em Rosenthalem, w której to w sposób karykaturalny przedstawia postać Donalda Trumpa.George's short and tall tales - materiały tworzone przez George'a Sandford'a, w tym numerze, skupia on swoją uwagę na Anglii, opisując przemianę ludzi i ich stosunku do owoców, wzrostu sprzedaży i pojawienia się tzw. "Mafii wegetariańskiej".Nie tylko w Polsce zdarzają się "wycieki" ważnych dokumentów, danych i informacji.

Kilka słów o Brazylii i przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

     International - Cała prawda o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, problemy z tym związane i co będzie teraz, kiedy ich wyjście stało się faktem?
Cover story - to najważniejszy tekst magazynu - czyli wszystko o Theresie May, nowej Pani premier Wielkiej Brytanii, która zajęła miejsce Davida Camerona. 


 Business profile -  Postać Boba Igera powinna być znana wszystkim fanom Walta Disneya, gdyż jest on prezesem i dyrektorem generalnym tejże marki. Artykuł opisuje pomysły na przyszłość oraz to w jaki sposób utrzymują się na szczycie do tej pory. 
Business woman kilka słów o kobiecie, która wszystko co osiągnęła zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie. Stella McCartney, córka Paula McCartneya z zespołu The Beatles.Business trends - "The Business of Beauty", czyli artykuł opisujący tajemnice producentów kosmetyków, jak ten biznes się nakręca, o zyskach i produktach, z których kosmetyki są produkowane.        Money - trochę o bankach, kilka słów o oszczędzaniu pieniędzy i o tym jak inwestować aby nie stracić i nie wpaść w pułapkę.


      Travel - Albania to nie tylko obraz gangsterów i przestępstw. Tekst pokazuje inne, zaskakujące fakty dotyczące tego kraju na półwyspie Bałkańskim.


Technology- Kilka słów o tym, ile znaczą nasze pliki i dane zawarte w telefonach komórkowych przed i po śmierci.Managing people - Zasady działania oceny pracy pracowników i inne nowoczesne metody oceny ich sprawności.


Business language - Część praktyczna magazynu. Tutaj możemy sprawdzić swoje umiejętności w postaci dialogów, zapoznania się z większą ilością słówek i gotowych zdań a także wykonać test i sprawdzić prawidłowe odpowiedzi. 

Influential people - Krótkie biografie kilku, jak sam tytuł wskazuje, wpływowych ludzi. 

Book & film reviews - Recenzja książki "The sleep revolution" i filmu "The Founder".
Duży plus
Bez zmian, najważniejszą cechą magazynu są dołączone do każdego tekstu tłumaczenia słówek. Język angielski to jeden z moich ulubionych języków, dlatego też, magazyn ten jest według mnie pozycją bardzo pożądaną. Moim ulubionym tematem tego numeru był artykuł dotyczący wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, dlatego, że na bieżąco śledziłam informacje o sytuacji na wyspach.


A jak Wam przypadł do gustu ten magazyn? :)
Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga