poniedziałek, 23 maja 2016

Cytatowy poniedziałek - odsłona 20 "Ktoś taki jak ty" Sarah DessenDzisiaj porcja cytatów z powieści "Ktoś taki jak ty" autorstwa Sarah Dessen.
 
"Kiedy myślałam o sobie, widziałam tylko kontur w książeczce do kolorowania, ale jeszcze niewypełniony. Były tam wszystkie elementy, na które składa się postać. Ale brakowało barw, wzorów i plam, tego wszystkiego, co składało się na mnie".

"Wiedziałam, że muszę zataić sprawę, tak jak zatajałam już niemal wszystko. Miałyśmy przed sobą tajemnice, prawdy i półprawdy, które trzymały nas na dystans, po obu stronach zamkniętych drzwi, całe kilometry od siebie".

"Teraz już na sam jego widok miałam wrażenie jakbym patrzyła w dół i odkrywała, że jestem w powietrzu, zawieszona nad całym światem".

"Dla mnie to było kompletnie obce, życie tułacza, przenoszenie się z miejsca na miejsce, rozbijanie obozu tam, gdzie wygodnie".

"Siedziałam tam i patrzyłam na matkę, na jej twarz, gdy mówiła mi, co czuję, co myślę i tak dalej. Jakbym była łamigłówką, którą sama stworzyła, i znała wszystkie rozwiązania".

"Skoro nie potrafiła utrzymać mnie przy sobie, chciała, żebym była w miejscu, gdzie zawsze mogła mnie znaleźć".

"Są na tym świecie pewne rzeczy, na których się polega. A kiedy znikają ze swojego stałego miejsca, traci się wiarę, grunt pod nogami".

"Nie możesz przewidzieć chwil, kiedy wszystko wskoczy na dawne tory, jak nie możesz przewidzieć momentu, w którym się zgubisz".


Który podoba Wam się najbardziej? :)

5 komentarzy:

 1. Dla mnie wszystkie są bardzo ładne i trafnie oddają myśl. Lubię, kiedy w książce można znaleźć takie perełki :)
  Pozdrawiam serdecznie i wpadnij do mnie, gdy znajdziesz chwilę czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne cytaty! ♥ Uwielbiam odnajdywać nowe złote myśli, które będę później zapisywała dosłownie wszędzie - w zeszytach, na ławce, na karteczkach samoprzylepnych :D Moim ulubionym z powyższych jest ten ostatni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy okazji chciałabym Cię poinformować, że nominowałam Cię do TAGU! Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://czytanie-chwile-rozkoszy.blogspot.com/2016/05/zalotny-tag-ksiazkowy.html :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety cytaty wyrwane z kontekstu i całości książki znacznie tracą na swoim uroku :( Dlatego ja już jakiś czas temu zrezygnowałam z dodawania ich na bloga w recenzjach. Mam wszystkie pozaznaczane, pozapisywane, ale zostają u mnie w moim serduszku, tam mają chyba największą moc.

  http://ksiegoteka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki raczej nie mam w planach, ale ostatni cytat szczególnie mi się spodobał ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!