środa, 24 kwietnia 2019

[353] Pepper Winters - KWINTESENCJA Q


Pepper Winters -
KWINTESENCJA Q 
Wydawnictwo Kobiece 2019
Przekład: Emilia Skowrońska
Ocena: 6/10


Q przez całe życie sądził, że coś jest z nim nie tak. Próbował naprawić krzywdy swojego ojca i starał się, aby nie pochłonął go mrok, który zawładnął jego sercem. Kiedy w jego życiu pojawiła się Tess, zrozumiał, że mrok można pokochać. Kobieta szukała zemsty. Chciała zabić mężczyzn, którzy ją sprzedali. Q obiecał, że rzuci ich martwe ciała do jej stóp. Może i jest potworem, ale jest potworem Tess.     "Kwintesencja Q", czyli drugi tom z cyklu Potwory z ciemności. Kontynuujemy przygodę z Quincy'em i Tess. Czy pokonali już wszystkie przeciwności losu? Czy zmierzyli się z każdym czyhającym na nich zagrożeniem? Co teraz przygotowała dla nich autorka?
     W tej części autorka daje czytelnikowi porządną dawkę emocji związanych z postacią Tess. Złamana fizycznie w poprzednim tomie, teraz zmagać się będzie z próbami upokorzenia psychicznego i całkowitego pozbawienia jej uczuć. Po przeczytaniu opisu wyobrażałam sobie całkowicie inną fabułę i powiem szczerze, że oczekiwania miałam duże, bo po lekturze pierwszej części byłam miło zaskoczona i przeżyłam niesamowitą przygodę. Dlatego teraz mój apetyt na tę historię był spory i niestety ale w małym stopniu czuję się zawiedziona. Opis trochę rozmija się z tym co otrzymujemy wewnątrz. Z jednej strony mamy mroczną, brutalną i bezwzględną akcję, która nie oszczędza bohaterów, a z drugiej strony porwało mnie tylko zakończenie. Miałam nieustające wrażenie, że skończyły się pomysły na tę historię, że teraz trzeba tak na siłę namieszać w życiu Q i Tess. Finalne sceny to mistrzostwo świata, właśnie takich spektakularnych wydarzeń oczekiwałam, dlatego też właśnie tym faktem ratuje się ta powieść. Autorka w świetny sposób przedstawia jak psychiczne wycieńczenie i chęć zemsty potrafi zniszczyć nawet najtwardszego człowieka i przysłonić nam prawdziwy obraz wydarzeń. Lektura dalszych losów tej specyficznej pary sprawiła mi przyjemność o ile tak można nazwać to co ich spotkało. Nie zrażam się do dalszych książek z tej serii, bo idea Q, to co robi dla kobiet oraz to co nim powodowało jest cudowne, i chyba właśnie rozwinięcia tych wątków brakowało mi w tej części, no ale nie można mieć  w życiu wszystkiego. Książkę tę zaliczam do powieści, które nie są odpowiednie dla wszystkich czytelników. Myślę, że takie mocne, mroczne i nieprzewidywalne uderzenie w umysł czytelnika może niektóre osoby zniechęcić, jednak takie utwory z całą pewnością znajdą swoje grono fanów wśród czytelników dojrzałych oraz umiejących odróżnić pewne aspekty życia i fikcji od świata prawdziwego. Czekam na kolejny tom, w którym mam nadzieję, że bohaterowie będą mogli wreszcie odpocząć i zacząć żyć miłością do siebie. Ich nieprawdopodobne życie nabiera symbolicznego wyrazu, gdzie walka z własnymi demonami jest trudna, ale kiedy mamy obok siebie kogoś, kto w równym stopniu staje się potworem w naszym imieniu, nic nie jest w stanie nas zniszczyć. 
     To specyficzna książka z niebanalną akcją. W moich oczach nie jest do końca taka, jak oczekiwałam, ale nie mogę jej całkowicie skreślić. Najlepiej będzie, jak sami wyrobicie sobie o niej zdanie.


Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję księgarni Gandalf!
Książkę możecie kupić tutaj.

3 komentarze:

 1. Na ten moment, nie planuję lektury tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszej części i na razie nie mam jej w planach :)
  Pozdrawiam, Pola.
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, ja po tym co przeczytalam w Łzach Tess, nie jestem w stanie sięgnąć po kolejną książkę tej autorki, a przede wszystkim kontynuację. To było straszne doświadczenie.
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga