piątek, 9 września 2016

[93] Agnieszka Lingas-Łoniewska - ZAKRĘTY LOSU. BRATERSTWO KRWII

Agnieszka Lingas-Łoniewska - ZAKRĘTY LOSU. BRATERSTWO KRWII
Wydawnictwo Novae Res 2012

Ocena: 9/10

Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem. Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny – Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa? I czy Lukas potrafi naprawdę kochać? Pasjonująca opowieść o odkupieniu win, braterstwie i wielkiej miłości. Bo każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Czasami ostatnią.


       Drugą częścią serii Zakręty losu Agnieszki Lingas-Łoniewskiej jest "Braterstwo Krwii". Opowieść, w której dwaj bracia, Łukasz i Krzysiek Borowscy, łączą swoje siły w walce przeciwko mafii, która jak wiadomo, nigdy nie zapomina o wyrządzonych wobec niej krzywdach, a których w przypadku dwóch mężczyzn nazbierało się wiele. Połączeni braterstwem krwi myślą, że są w stanie naprawić krzywdy wyrządzone innym i zapobiec dalszym tragediom. Ale czy Lukas zdoła pojednać się z bratem i bratową, jednocześnie odrzucając wolność, bogactwo, kobiety i całe dotychczasowe życie? 
     Po trudnych chwilach, Kasi i Krzyśkowi udaje się normalnie żyć. Mieszkają z daleka od miasta, mają swoją wymarzoną głuszę, starają się planować swoją przyszłość w kolorowych barwach. Pracują razem we własnej kancelarii adwokackiej jednocześnie wiedząc, że ich los już nigdy nie będzie taki sam. Przeszłość dogania ich jednak szybciej niżby sobie życzyli. Wszystko wraca, razem z tajemniczym listem, że mafia nigdy nie zapomina. Kiedy po okrutnym pobiciu Katarzyny w poprzedniej części, Krzysiek powiedział sobie, że już nigdy nie dopuści do sytuacji, w której jego najukochańsza żona będzie płaciła za błędy jego brata Lukasa. To on sprowadził na nich wszelkie nieszczęścia. Ciągle jest uznawany za czarny charakter tej powieści. Wszystko się jednak wyjaśnia w trzeciej części serii "Zakręty losu. Historia Lukasa", ale o tym w następnej recenzji. Jak to mówią historia kołem się toczy. W tym przypadku było podobnie. Znów pojawili się sekretni mężczyźni, którym Krzysztof nie mógł odmówić współpracy. Zaczynają się kłamstwa i coraz większy stres oraz niepewność jutra. Mimo wszystko, na drodze młodszego Borowskiego znów pojawia się brat. Lukas pod przykrywką innej osoby pracuje dla policji. Zrobił to aby poniekąd wybronić się przed karą za pracę w zorganizowanej grupie przestępczej, których członków musiał ujawnić, a czego bardzo nie chciał zrobić w pierwszej części. Dzięki niemu i jego znajomościom można obronić niewinne osoby i najbliższą rodzinę. Niemniej jednak Łukasz będzie musiał zapłacić wysoką karę za zdradę gangów i nie uwolni się tak szybko ze szponów mafii. Książka wspaniale przedstawia życie człowieka, który traci wszystko, ale jednak podnosi się i chce walczyć. Bracia Borowscy to na prawdę odważni mężczyźni, gotowi walczyć do ostatniej kropli krwi. Czy uda im się obronić swoich najbliższych?
      Polecam z całego serca wszystkim, którzy lubią książki sensacyjno-kryminalne z wątkami miłosnymi. Jestem wielką fanką tego typu połączeń więc dla mnie lektura ta była ogromną przyjemnością. Wydaje mi się, że z "Braterstwa krwi" wyszedłby dobry film sensacyjny!

5 komentarzy:

 1. Czytałam też tą część. Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała, jednak pierwsza część zachwyciła mnie bardziej jakoś. ;) Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś dokończyć trylogię Zakręty losu, chociaż trzecie część mnie nie przekonuje do końca. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś zdecydowanie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zapowiada się świetnie, jednak Novaeres i te jego białe kartki...
  Ale może się przełamię :D
  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki lubię :) muszę poszukać pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka, opis przyciągają, a to że dzieje się w Polsce mnie odrzuca. Raczej po nią nie sięgnę.

  Pojawiła się nowa recenzja na polecam goodbook, zapraszam http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga