środa, 26 lipca 2017

|12| Filmówka: Niech będzie teraz
Znalezione obrazy dla zapytania now is good poster
Źródło

Tytuł filmu: Niech będzie teraz 
Tytuł oryginału: Now is good 
Reżyseria: Ol Parker 
Gatunek: Dramat obyczajowy
Czas trwania: 1 godzina 47 minut 
Ocena: 10/10 


Umierająca na białaczkę dziewczyna postanawia wykorzystać jak najpełniej ostatnie miesiące życia, które jej pozostały.Znalezione obrazy dla zapytania now is good poster
Źródło      Pewnie wielu z Was widziało już ten film, ja sama pamiętam, że zaczęłam go oglądać już dawno temu, jednak jakimś cudem go nie dokończyłam, czego bardzo żałuje. Now is good to film, który opowiada wzruszającą historię Tessy, dziewczyny, której dni życia są policzone. Jest chora na niewyleczalny typ białaczki dlatego też, z pomocą przyjaciółki, postanowiła stworzyć listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Są na niej różne rzeczy, część drobnych, mało ważnych dla postronnego odbiorcy, jednak dla niej mają one duże znaczenie. Powoli, metodą prób i błędów realizuje swoje marzenia i dąży do tego aby poznać smak prawdziwej miłości. To film dla ludzi o mocnych nerwach, nie ze względu na brutalność czy walki, ale ze względu na duużą dawkę wzruszenia. Lubię takie produkcje właśnie za to, że pokazują różne oblicza życia. Nic nie jest łatwe, proste i przyjemne. Często człowiek musi iść pod górę i dźwigać bagaż doświadczenia. Wspaniale ukazana jest również kruchość życia i to, że każdy z nas ma prawo do spełniania marzeń, bez względy na wiek.

 Źródło
Po tym filmie, człowiek ma głowę pełną myśli, refleksji i przemyśleń, bo co by się stało, gdyby nagle okazało się, że mamy kilka miesięcy życia? Co w pierwszej kolejności byłoby naszym celem do spełnienia? Film spodoba się trochę starszej publice, raczej dzieci nie do końca zrozumieją o co w nim chodzi. Moim zdaniem każdy z nas powinien poświęcić kilka chwil na ten film. Ta ekranizacja wzbudza wiele uczuć, pozytywnych i negatywnych, ale jest naprawdę wartościowy. Uważam, że zostanie ze mną na bardzo długo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za komentarz.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie!

Archiwum bloga